انواع کولر گازی گری انواع کولر گازی گری .

انواع کولر گازی گری

کولرگازی 12000 ال جی

راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولرگازی 12000 ال جی

دکمه روشن / خاموش

(START/STOP)

این دکمه در کولرگازی 12000 ال جی همانند سایر وسایل برقی وظیفه روشن و خاموش کردن دستگاه را برعهده دارد. لازم به ذکر است زمانیکه شما کولرگازی را روشن میکنید دستگاه مطابق با تغییراتی روشن میشود که از قبل روی کولرگازی اعمال کرده اید. بطور مثال اگر دمای کولرگازی را روی 25 درجه سانتی گراد تنظیم کرده باشید روی همین دما روشن خواهد شد.

دکمه انتخاب حالت کاری دستگاه

 (Operation Mode Selection) یا (Mode)

این دکمه برای تغییر نوع هوای خروجی از کولرگازی ال جی 12000 تعبیه شده است. بطور معمول 4 نوع هوا در کولرگازی تعریف شده است. با استفاده از این دکمه میتوان یکی از این 4 نوع هوا را به بیرون هدایت کرد. حالت اول هوای سرد یا سرمایش میباشد که برای تولید هوای خنک در تابستان استفاده می گردد. حالت بعدی هوای گرم یا گرمایش می باشد که برای گرم کردن محیط در زمستان استفاده می گردد. حالت سوم هوای خشک یا حالت فن گفته میشود که در این صورت هوای سرد یا گرم تولید نمیگردد بلکه فقط هوا در محیط به گردش درمیاید. و حالت آخر اتوماتیک می باشد که کولرگازی خود متناسب با دمای محیط هوایی سرد یا گرم و یا ترکیبی از هر دو تولید میکند.

در کولرگازی ال جی این دکمه معمولا در قسمت بالا سمت راست قرار دارد.

 

در واقع این دکمه اصلی ترین و کارآمدترین مورد روی ریموت کنترل است که دیده میشود.

البته این دکمه در بعضی از کولرهای گازی ال جی برای استفاده دیگری قرار داده شده است. بطور مثال برای تغییر جهت جریان هوا مورد استفاده قرار میگیرد. تا بتوان هوا را در چهار جهت دلخواه پرتاب داد. در بعضی دیگر از مدلهای کولرگازی ال جی این دکمه برای تغییر نوع وزش باد با استفاده از پره های مخصوص پنل داخلی استفاده میشود. بطوریکه در حالتی میتوان پره ها را طوری تنظیم کرد که هوا فقط در یک جهت پرتاب داده شود ودر حالتی دیگر میتوان پره ها را بصورت شمالی و جنوبی حرکت داد تا هوا بصورت یکنواخت در محیط جریان پیدا کند.

 منبع:

https://banehentekhab.com/کولر-گازی/کولر-گازی-lg/کولر-گازی-و-اسپلیت-12000-ال-جی-اینورتر-و-کم-مصرف-با-گرید-a-فروشگاه.html

 

منابع:


shorturl.at/jvD69

https://bit.ly/2PmrX4J

https://tinyurl.com/tuu57hx

https://is.gd/XNgTsZ

https://v.ht/VZAX

http://i3t.ir/litJO

http://gg.gg/fz7ja

https://opizo.com/cAvG82

http://bit.do/fjXME

https://b2n.ir/440775

 


برچسب: کولرگازی 12000 ال جی، کولرگازی 12000 ال جی اینورتر، کولرگازی 12000 ال جی بانه، قیمت اسپلیت ال جی ال جی، خرید کولرگازی ال جی 12000،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۳۵:۱۱ توسط:بانه انتخاب موضوع: کولرگازی ال جی نظرات (0)

کولرگازی 24000 ال جی

 

دلایل خاموشی ناگهانی کولرگازی ال جی 18000

1.ترموستات ایراد دارد

وقتی دمای کولرگازی 18000 ال جی را بالاتر یا پایینتر تنظیم میکنیم در واقع ترموستات کولرگازی ال جی این دستور را به برد میدهد تا کمپرسور متناسب با ان دما عمل کند. بنابراین اگر ترموستات به درستی کار نکند فرمان مناسب به کولرگازی داده نمیشود و همین امر موجب خاموشی و یا حتی روشنی ناگهانی کمپرسور میشود.

بنابراین یکی از قطعاتی که باعث می‌شود کولر مرتبا خاموش شود خرابی ترموستات است. جهت تست سلامت ترموستات کولرگازی تعمیرکاران بانه انتخاب دو راه را امتحان میکنند.

اول استفاده از یک ترموستات سالم و تعبیه آن است تا عیب سیستم مشخص گردد و یا اینکه با استفاده از یک آمپرمتر میزان آمپر مصرفی توسط ترموستات مشخص گردد.

در صورت سلامت کامل ترموستات نتیجتا باید سیم های رابط آن چک شوند تا از اتصال های غیرمعمول و کوتاه مطمئن شد.

علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی.2

مسدود شدن جریان گاز

در صورتیکه مسیر عبور گاز کولر که دلیل اصلی تولید هوای خنک نیز می باشد مسدود گردد بعد از روشن شدن کولرگازی بلافاصله با تولید صدایی غیرمعمول خاموش خواهد شد.

رله استارت سوخته است

خراب بودن رله استارت نیز دلیل عمده خاموشی ناگهانی کولرگازی و یا روشن نشدن آن می باشد. اگر شستی اورلود را فشار داده و رها کردید و کمپرسور به کار افتاد یعنی رله خراب است. رله استارت قابل تعمیر نیست و باید در هر صورت تعویض گردد.

اورلود را بررسی کنید

مشکلا اورلود نیز میتواند موجب خاموشی ناگهانی کولرگازی شود. اورلود را می‌توانید با یک آمپرمتر تست کنید. طبق این روش از آمپرمتر بجای اورلود استفاده میشود که اگر کمپرسور به راه افتاد نتیجتا اورلود خراب است و نیاز به رفع مشکل است.

تعمیر و تعویض اورلود کمی مشکل است و بهتر است این کار توسط کارشناس تعمیر کولرگازی انجام شود. چرا که بعد از تعمیر و یا تعویض باید موتور از نو سیم پیچی و شارژ گردد.

 

علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی.3

اینورتور خراب شده است

تجهیز کولر گازی به کیت الکترونیکی اینورتر سبب کاهش هزینه های برق مصرفی میشود که این قطعه در اکثر کولرهای جدید قرار داده شده است. اگر این قطعه خراب باشد اجازه روشن شدن به کولرگازی را نمی‌دهد.

 منبع:

https://banehentekhab.com/کولر-گازی/کولر-گازی-lg/کولر-گازی-18000-ال-جی-اینورتر-و-کم-مصرف-a-با-برد-اینورتر-و-گاز-r410a-فروشگاه.html

منابع:


https://tinyurl.com/wmbhjmr

shorturl.at/dksU6

https://bit.ly/2DYFhqQ

https://is.gd/ufOTV6

https://v.ht/WZLFs

http://i3t.ir/onR3l

http://gg.gg/fzbdv

https://opizo.com/xwQGTi

http://bit.do/fj2iN

https://b2n.ir/883339

 


برچسب: کولرگازی 18000 ال جی، کولرگازی 18000 ال جی در بانه، اسپلیت 18000 ال جی، کولرگازی ال جی 18000، کولرگازی 18000 اینورتر ال جی، خرید کولرگازی ال جی 18000،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۲۸:۱۱ توسط:بانه انتخاب موضوع: کولرگازی ال جی نظرات (0)